Adwokaci Kancelarii prawnej

Adwokat Justyna Dominiak
 • Slider 36
 • Slider 16
 • Slider 37
 • Slider 30

Adwokat - Justyna Dominiak, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obroniła pracę magisterską z zakresu arbitrażu międzynarodowego w sporach prawnych. Zdała egzamin państwowy na aplikację sędziowską, którą ukończyła egzaminem sędziowskim. Po aplikacji podjęła pracę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim, I wydział cywilny i V wydział cywilny odwoławczy, na stanowisku asystenta sędziego.

Pozytywnie zaopiniowana i rekomendowana przez Zgromadzenie Krajowej Rady Sądownictwa na stanowisko sędziego.

Wpisana na listę adwokatów przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze. Specjalista w zakresie prawa cywilnego i prawa rodzinnego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami Adwokat Justyny Dominiak jakie ukazały się w prasie ogólnopolskiej oraz lokalnej:

 • Roszczenia cywilnoprawne osób bliskich

  Roszczenia cywilnoprawne osób bliskich w przypadku śmierci osoby poszkodowanej czynem niedozwolonym.

  Kiedy przydarza się nam jakiś przykry wypadek – łamiemy nogę lub rękę, bo chodnik był oblodzony, zostajemy poparzeni lub doznajemy innego uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku samochodowego czy ugryzł nas cudzy pies – wówczas jako osobie bezpośrednio poszkodowanej czynem niedozwolonym przysługuje nam roszczenie odszkodowawcze, które szeroko regulują przepis Kodeksu cywilnego w art. 4421 -445 k.c. 

 • Jak poradzić sobie z rozwodem w małżeństwie?

  Małżeństwo to fundamentalna kwestia dla każdego z nas i nie ulega wątpliwości, że najlepiej jak jest szczęśliwe, udane i jedno na całe życie. Niestety szczęściem w miłości, mogą pochwalić się nieliczni. Szara rzeczywistość i tzw. „niezgodność charakterów” często krzyżuje plany młodym małżonkom. Jedynym wówczas wyjściem pozostaje rozwód.

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości

  Właściciele gruntów coraz częściej kierują do sądów pozwy o odszkodowania za bezprawne ich zdaniem korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorstwa przesyłowe. Zakłady energetyczne, gazownicze czy wodociągowe z własnej woli (inicjatywy) nie chcą płacić.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry