Aktualności

 • SN: radca prawny nie poinformował o konieczności odrzucenia spadku

  SN: radca prawny nie poinformował o konieczności odrzucenia spadku

  Termin przedawnienia karalności zostaje przerwany z momentem podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego decyzji o wszczęciu dochodzenia, a nie w momencie przedstawienia zarzutów - orzekł Sąd Najwyższy w sprawie radcy prawnego, który nie uprzedził klientki, że powinna złożyć wniosek o odrzucenie spadku i powierzył sprawę aplikantowi.

 • SN: radca nagrywała szefa, by wymusić podwyżkę

  SN: radca nagrywała szefa, by wymusić podwyżkę

  Nagrywanie przełożonego bez jego wiedzy i zgody przez radcę prawnego w celu wywarcia nacisku i uzyskania awansu łamie zasady etyki i jest bezprawne - orzekł Sąd Najwyższy. - Nawet wtedy, gdy jest on podejrzany o mobbing. 

 • SN: adwokat ukarany za szerzenie nienawiści na Facebooku

  SN: adwokat ukarany za szerzenie nienawiści na Facebooku

  Wpisywanie na zakodowanym koncie Facebooka obraźliwych i rasistowskich treści przez adwokata jest sprzeczne z zasadami etyki zawodu, nawet jeśli krąg odbiorców jest ograniczony - orzekł w czwartek, 5 kwietnia br. Sąd Najwyższy.

 • SA: przegrywający nie zawsze musi zwrócić koszty procesu wygrywającemu

  SA: przegrywający nie zawsze musi zwrócić koszty procesu wygrywającemu

  Sąd Apelacyjny w Krakowie wskazał, że gdy powód pozostaje w błędnym przeświadczeniu, iż jego roszczenie jest zasadne, a ustalenia w tym zakresie są czynione dopiero w toku procesu na podstawie opinii biegłego, to sąd może uznać, że powód mimo przegranej nie musi zwrócić pozwanemu kosztów procesu.

 • Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

  Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

  Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza utrudnić sprawy rozwodowe, zmuszając skonfliktowane małżeństwa do przeprowadzenia przed sprawą rozwodową spotkań mediacyjnych.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry