Aktualności

 • Dozór elektroniczny będzie częściej stosowany

  Dozór elektroniczny będzie częściej stosowany

  Resort sprawiedliwości chce by dozór elektroniczny mógł być stosowany przy karach pozbawienia wolności do 1,5 roku więzienia - dowiedziało się Prawo.pl. Projekt ma trafić do konsultacji już na początku przyszłego roku. Dodatkowe sześć miesięcy ma - według szacunków ministerstwa - zwiększyć liczbę skazanych w elektronicznych obrączkach o ponad 9 tysięcy.

 • Ostatni członek zarządu nie odejdzie łatwo ze spółki

  Ostatni członek zarządu nie odejdzie łatwo ze spółki

  Jedyny członek zarządu spółki, by złożyć rezygnację, będzie musiał zwołać zgromadzenie wspólników. Taką zmianę w Kodeksie spółek handlowych przewiduje tzw. pakiet MŚP. Zdaniem prawników może to utrudnić prezesowi, a czasem nawet uniemożliwić, rozstanie się z firmą.

 • WSA: Oskarżony o przywłaszczenie miliona zł syndyk nie zostanie radcą prawnym

  WSA: Oskarżony o przywłaszczenie miliona zł syndyk nie zostanie radcą prawnym

  Minister sprawiedliwości nie może przeglądać akt sprawy karnej toczącego się postępowania wobec syndyka, któremu zawieszono licencję - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. - Syndyk taki nie daje rękojmi prawidłowego wykonywania zawodu zaufania publicznego - dodał.

 • SN: Pozycja asesora przed zatwierdzeniem go przez KRS bliższa sędziego

  SN: Pozycja asesora przed zatwierdzeniem go przez KRS bliższa sędziego

  Na postanowienie w sprawie odmowy zwolnienie od kosztów sądowych wydane przez asesora sądowego przysługuje odwołanie do sądu drugiej instancji - taką uchwałę podjął w czwartek Sąd Najwyższy w Izbie Cywilnej.

 • Skrócone terminy przedawnienia korzystne dla dłużników

  Skrócone terminy przedawnienia korzystne dla dłużników

  Nowelizacja skracająca terminy przedawnienia roszczeń nastawiona jest na ochronę interesów dłużnika, ale jest w niej zmiana korzystna z punktu widzenia wierzycieli, która dotyczy obliczania końca terminu przedawnienia - twierdzi adwokat Łukasz Piergies.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry