Aktualności

 • Radcowie: po rozwód także do notariusza

  Radcowie: po rozwód także do notariusza

  Racjonalizacja obciążenia sądów może być jedną z metod walki z przewlekłością rozpatrywania spraw – uważa zespół radców prawnych, którzy przygotował pakiet propozycji w tym zakresie. Jedna z nich to bezkonfliktowe rozwody przeprowadzane przez notariuszy.

 • SN: gdy nie da się nagrać rozprawy, to protokół tradycyjny musi wystarczyć

  SN: gdy nie da się nagrać rozprawy, to protokół tradycyjny musi wystarczyć

  Sąd Najwyższy wskazał, że brak nagrania rozprawy przed sądem i sporządzenie z niej pisemnego protokołu nie oznacza, że doszło do naruszenia prawa stron procesu.

 • Radcowie wiedzą jak usprawnić procesy cywilne

  Radcowie wiedzą jak usprawnić procesy cywilne

  Konieczne jest wprowadzenie zmian przeciwdziałających przewlekaniu postępowań i motywujących sądy do rozstrzygnięć na pierwszym posiedzeniu, jeżeli jest to możliwe bez szkody dla wyjaśnienia sprawy – twierdzą eksperci utworzonego w środowisku radców prawnych. I proponują pakiet niezbędnych do tego zmian w procedurze.

 • Projekt zmian w przepisach o spółkach handlowych

  Projekt zmian w przepisach o spółkach handlowych

  Możliwość utworzenia kapitału rezerwowego w spółce z o.o., możliwość domagania się przez spółkę zwrotu zaliczki na dywidendę, potwierdzanie czynności dokonanych przez organ spółki z przekroczeniem zakresu umocowania – to niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy.

 • Prawnicy zaniepokojeni zamiarem ograniczenia przez MF tajemnicy zawodowej

  Prawnicy zaniepokojeni zamiarem ograniczenia przez MF tajemnicy zawodowej

  Ministerstwo Finansów chce zobowiązać wszystkich, którzy planują dla podatników tzw. agresywne optymalizacje, do informowania o tym fiskusa. Według samorządów zawodowych byłoby to ograniczenie tajemnicy zawodowej.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry