Aktualności

 • Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

  Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

  Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza utrudnić sprawy rozwodowe, zmuszając skonfliktowane małżeństwa do przeprowadzenia przed sprawą rozwodową spotkań mediacyjnych.

 • SA: samo określenie pisma procesowego „apelacją" nie wystarczy, aby zaskarżyć wyrok

  SA: samo określenie pisma procesowego „apelacją" nie wystarczy, aby zaskarżyć wyrok

  Nawet, jeżeli strona użyła w piśmie zwrotu „apelacja wyroku”, ale nie wiedziała, czy orzeczenie w ogóle zapadło i nie znała jego istotnej treści, a co najmniej kierunku rozstrzygnięcia, nie może być ono traktowane jako wyrażenie braku akceptacji dla zapadłego orzeczenia, a tym samym skutecznie złożony środek odwoławczy – uznał Sąd Apelacyjny w Krakowie.

 • SN: 11 tys. zł kary za cztery przewinienia radcy prawnego

  SN: 11 tys. zł kary za cztery przewinienia radcy prawnego

  Radca prawny, który wykonuje czynności zawodowe nierzetelnie i nieuczciwie, nie składając pism procesowych  w terminie podlega karze, w tym karze finansowej - orzekł Sąd Najwyższy.

 • Losowanie spraw ruszyło tylko częściowo

  Losowanie spraw ruszyło tylko częściowo

  Uruchomiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości system losowania spraw dla sędziów uruchomiony został od wtorku 2 stycznia, ale na razie tylko część sądów wprowadziła do niego dane, a tylko nieliczne otrzymały zwrotnie wyniki losowania. Ale w kolejnych dniach ten ruch powinien się zwiększać. MS twierdzi, że wszystko działa prawidłowo.

 • Radcowie: po rozwód także do notariusza

  Radcowie: po rozwód także do notariusza

  Racjonalizacja obciążenia sądów może być jedną z metod walki z przewlekłością rozpatrywania spraw – uważa zespół radców prawnych, którzy przygotował pakiet propozycji w tym zakresie. Jedna z nich to bezkonfliktowe rozwody przeprowadzane przez notariuszy.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry