Aktualności

 • SN: Przez 20 lat można dochodzić odszkodowania za przestępstwo, mimo braku winy sprawcy

  SN: Przez 20 lat można dochodzić odszkodowania za przestępstwo, mimo braku winy sprawcy

  Roszczenie o naprawienie szkody, wynikłej ze zbrodni lub występku, popełnionego przez sprawcę wobec którego umorzono postępowanie karne przedawnia się po 20 latach - orzekł w uchwale 7 sędziów Sąd Najwyższy.

 • SN "wydłuża" termin na odrzucenie spadku przez rodziców

  SN "wydłuża" termin na odrzucenie spadku przez rodziców

  Złożenie przez rodziców w imieniu małoletniego oświadczenia o odrzuceniu spadku jest czynnością przekraczającą zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka - taką uchwałę 22 maja br. podjął w składzie siedmiu sędziów Sąd Najwyższy.

 • SN: radca prawny nie poinformował o konieczności odrzucenia spadku

  SN: radca prawny nie poinformował o konieczności odrzucenia spadku

  Termin przedawnienia karalności zostaje przerwany z momentem podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego decyzji o wszczęciu dochodzenia, a nie w momencie przedstawienia zarzutów - orzekł Sąd Najwyższy w sprawie radcy prawnego, który nie uprzedził klientki, że powinna złożyć wniosek o odrzucenie spadku i powierzył sprawę aplikantowi.

 • SN: radca nagrywała szefa, by wymusić podwyżkę

  SN: radca nagrywała szefa, by wymusić podwyżkę

  Nagrywanie przełożonego bez jego wiedzy i zgody przez radcę prawnego w celu wywarcia nacisku i uzyskania awansu łamie zasady etyki i jest bezprawne - orzekł Sąd Najwyższy. - Nawet wtedy, gdy jest on podejrzany o mobbing. 

 • SN: adwokat ukarany za szerzenie nienawiści na Facebooku

  SN: adwokat ukarany za szerzenie nienawiści na Facebooku

  Wpisywanie na zakodowanym koncie Facebooka obraźliwych i rasistowskich treści przez adwokata jest sprzeczne z zasadami etyki zawodu, nawet jeśli krąg odbiorców jest ograniczony - orzekł w czwartek, 5 kwietnia br. Sąd Najwyższy.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry