Aktualności

 • Lista obrońców z urzędu

  Prezes Sądu stworzy listę obrońców z urzędu

  Listy obrońców z urzędu będą prowadzić prezesi sądów na podstawie danych przekazanych przez prawnicze samorządy. Regulacje w tej sprawie przygotował resort sprawiedliwości.

 • Doręczenia Sądowe

  Doręczenia Sądowe coraz skuteczniejsze

  Pojawia się coraz mniej skarg na nowy system doręczeń sądowych. Po początkowych kłopotach sytuacja się stabilizuje - informuje "Rzeczpospolita".

 • Stosowanie kasy fiskalnej

  Obowiązki wynikające ze stosowania kasy fiskalnej

  Prawnicy, którzy zaczną korzystać z kasy fiskalnej, powinni pamiętać o obowiązkach wynikających z tego tytułu. Prowadzenie ewidencji przy zastosowaniu urządzenia rejestrującego wymaga nie tylko wydawania paragonów za świadczone usługi, ale także archiwizowania ich kopii, dokonywania przeglądów technicznych, przechowywania książki serwisowej oraz drukowania raportów dobowych i miesięcznych.

 • Kasy fiskalne

  Od 1 marca wszystkie kancelarie muszą mieć kasy fiskalne

  Nowe grupy podatników, którzy świadczą usługi na rzecz konsumentów, w tym prawnicy, będą musiały 1 marca 2015 r. zainstalować kasy fiskalne. Chodzi m.in. o podmioty, które do tej pory korzystały ze zwolnienia z tego obowiązku.

 • 41 Sądów rejonowych

  41 Sądów rejonowych wraca do orzekania

  Z dniem 1 stycznia 2015 r. na mapę sądownictwa powróci 41 sądów rejonowych, które na przełomie 2012 / 2013 r. zostały zniesione i przekształcone w wydziały zamiejscowe innych sądów rejonowych - przypomina Ministerstwo Sprawiedliwości.

 • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry